فوتسال بانوان | فوتسال زنان | اخبار کامل فوتسال بانوان

  • نویسنده : ادمین بخش فوتسال
  • شنبه 5 آبان 1397
  • 0 کامنت

فوتسال بانوان | فوتسال زنان

فوتسال بانوان

قوانین فوتسال زنان
 
پنج بازیکن در یک زمان در میدان خواهند بود، یکی از آنها باید دروازه بان باشد.
هر تیم می تواند در هر توپ مرده جایگزین کند.
هیچ جایگزینی دروازه بان ممکن است در طی یک ضربه پنالتی ایجاد شود. بازیکنان در این زمینه ممکن است موقعیت خود را تغییر دهند.
بازی از دو نیمه دوازده دقیقه با نیم ساعت سه دقیقه تشکیل شده است.
بازی ها در یک کراپ پایان خواهد یافت مگر اینکه بازی بعد از فصل باشد.
تیم ها بازی خود را داوری خواهند کرد.
قوانین فوتبال استاندارد در صورتی که قابل اجرا باشد.
اگر تیمی که بازیکنان کوتاه است، 10 دقيقه به عنوان مهلت مقدماتی در اختيار خواهند داشت، پس از 10 دقيقه، آن را به عنوان ضمانت محسوب می شود.
اگر یک تیم دو بار قهرمان شوند، واجد شرایط مسابقات پس از فصل نخواهند بود.
رتبه بندی مسابقات پس از فصل به شرح زیر است:
رکورد برنده شدن
اگر هنوز هم گره خورده است،

سرانجام مسابقات بین تیم هایی که وابسته هستند
رکورد در برابر تیم هایی که بالاتر از شما هستند
رکورد در برابر تیم # 1
بازی شیر یا خط سکه

مسابقات جهانی فوتسال زنان رقابت های بین المللی برای تیم های فوتسال ملی زنان است که طبق معمول به جام جهانی فوتسال فیفا بستگی دارد، هرچند که توسط FIFA تأیید نشده و سازمان یافته نیست. اولین نسخه در سال 2010 در اسپانیا برگزار شد و برزیل برنده شد. این مسابقات علاوه بر برزیل، پس از پیروزی در شش نسخه زیر، برنده دیگری نیست.

FIPA در تاریخ 15 دسامبر تاسیس شد، هدف اصلی این است که به عنوان شرکای مربوطه عمل کند و برای توسعه فوتسال زنان تلاش کند. این انجمن شامل بازیکنان بین المللی مانند جوسی اولیویرا از برزیل، شوری ناکاییما از ژاپن، لورنا روبیو از اسپانیا است. این پروژه همچنین شامل رئیس جمهور انجمن اسپانیایی زنان اسپانیایی و معاون انجمن ملی ورزشکاران نخبه اروپا، ناتالیا Orive، متخصص قانونی در قوانین ورزشی، ماریا خوزه لوپز گونزالس، و همچنین رئیس انجمن اسپانیایی مردان اسپانیایی، آنتونیو گارسیا پلوتا این انجمن می خواهد به حداکثر تعداد بازیکنان زن در سراسر جهان دست یابد و برای ارتقاء فوتسال زنان در همه سطوح تلاش کند. برای تکمیل این هدف، ملیت های مختلف در هیأت مدیره نمایندگی می شوند.

در حال حاضر، فوتسال از تبعیض رنج می برد، چرا که هیچ مسابقه رسمی و برنامه های توسعه برای حضور و پیشرفت بازیکنان فوتبال در زمینه فوتسال وجود ندارد. مدالیته فوتسال تحت حمایت فیفا قرار دارد، فوتسال مردان حق دارند به مسابقات و مسابقات رسمی، اما فوتسال زنان نباشد. قهرمانی اروپا در سال 2019 برای اولین بار در تاریخ ایجاد شده توسط UEFA برنامه ریزی شده است، اما در سطح بین المللی رویکرد و استراتژی فوتسال مشخص نیست. هیچ پاسخی از سوی فیفا وجود ندارد، علی رغم عواقب جدی برای زنان در فوتسال، از قبیل عدم سرمایه گذاری اقتصادی، دید و ارتقاء، و حرفه ای سازی.

عدم شناختن این است که به لیگ های موجود و عدم تنظیم مقدماتی رقابت های لیگ های موجود منجر می شود و مسابقات قاره های مختلف را به هم می زند مانند جام آسیا، جام جهانی و مسابقات 4 ملت. در این موارد، بازیکنان باید بین لیگ های خود را با تیم ملی خود بازی کنند یا با تیم ملی خود بازی نکنند و بنابراین لیگ های منظم که در آن هستند. به این ترتیب، آنها به طور رسمی به رقابت با ورزشکاران نخبه اعتقاد ندارند، که منجر به شرایط ورزشی و مشاغل مضر می شود.

FIPA تنها سازمان موجود فوتسال است که بین المللی است. این تشکیل شد تا تسهیل ارتباط بین فدراسیون های تمام قاره ها و ایجاد نمایندگی در هر کشوری. نقش کلیدی این انجمن متعلق به بازیکنان است: آنها تصمیم می گیرند کدام مسائل و نیازها در فوتسال زنان مربوط باشد. هدف اصلی ما این است که بازیکنان با احترام و برابری به عنوان ورزشکاران حرفه ای رفتار می کنند و مسابقات فوتسال رسمی زن شناخته می شود.

فصاص بین دو تیم از پنج بازیکن هر کدام، یکی از آنها دروازه بان است. جایگزینی نامحدود مجاز است بر خلاف سایر اشکال فوتبال داخل ساختمان، بازی در سطح سختی سخت قرار دارد که توسط خطوط مشخص شده است. دیوارها یا تابلوها استفاده نمی شود فوتسال نیز با توپ کوچکتر و سخت تر بازی می کند. سطح، توپ و قوانین تاکید در بداهه نوازی، خلاقیت و تکنیک و همچنین کنترل توپ و عبور از فضاهای کوچک ایجاد می کند.

 

در طول چند سال گذشته، پرتغال فوتسال از بیشتر تمرین تفریحی ورزشی به تمرین در ورزش داخلی با دیدگاه های بزرگتر بهبود رفت. در طول چهار سال گذشته، ریکاردینو، بازیکن پرتغالی، بهترین بازیکن فوتسال جهان بود. و در سال 2018، پرتغال برای اولین بار در تاریخ خود قهرمانی اروپا را به دست آورد.

 

تیم کایامبر، یکی از قدیمی ترین باشگاه های این ورزش در پرتغال است و دارای لیست طولانی جوایز متعددی در مسابقات قهرمانی ملی فوتسال است.


تاریخچه فوتسال بانوان در FISU
از نظر مسابقات FISU، فوتسال امروزه از جمله ورزش هایی است که بیشترین تعداد تیم را به خود اختصاص می دهند و دارای سطح فنی بسیار بالایی هستند. همیشه اینطور نبود در اولین دوره مسابقات قهرمانی فوتسال آمریکا در سال 1984 در سائوپائولو در سال 1984 "فوتبال در سالن" یا "فوتبال à cinq"، همانطور که گفته شد، به دلیل ساختار خاص خود، وضعیت بینالمللی و همچنین عدم اتحاد در مقررات آن. با وجود این مشکلات، سائو پائولو WUC اهمیت زیادی برای تصویر FISU داشت، که به شدت افزایش یافته بود. فدراسیون ما به عنوان پیشگام در ایجاد سنت های ورزشی جدید دیده شد. FISU و انجمن ورزش دانشگاه برزیل، CBDU، پیشرفت زیادی در زمینه برطرف کردن مشکلات متحد کردن مقررات بین فیفا و FIFUSA انجام دادند. یکی دیگر از مزایای این قهرمانی، ارتقای ورزش دانشگاهی در آمریکای لاتین بود، به لطف مشارکت برزیل و همچنین بولیوی و اروگوئه. از آن زمان، 11 نسخه دیگر این WUC برگزار شده است؛ همه آنها موفقیت فوق العاده ای داشتند. درست است که فوتسال یک ورزش است که در دانشگاهها بسیار تمرین می کند. اکثر کشورها در مسابقات قهرمانی جام جهانی فوتسال بهترین بازیکنان خود را دارند که همچنین در تیم ملی خود نقش مهمی ایفا می کنند. به مناسبت قهرمانی در نوبی ساد، صربستان، در سال 2010، یک مسابقات زنان در مسابقات قهرمانی، که 72 بازیکن را در اختیار داشت، ادغام شد.