فوتسال چیست؟ اطلاعات کامل راجب فوتسال ایران

  • نویسنده : ادمین بخش فوتسال
  • شنبه 5 آبان 1397
  • 1 کامنت

فوتسال چیست؟فانتزی بازی رسمی فدراسیون فوتبال است. این یک طرفه کوچک (5 و 5) است، در یک زمین کوچکتر (تقریبا در اندازه بسکتبال اندازه گرفته) و با یک توپ کوچکتر بازی می کند.

فوتسال تنها شکل فوتبال داخلی است که توسط فیفا تایید شده است. این جایگاه رسمی فدراسیون فوتبال فدراسیون فوتبال را در دهه 1980 به دست آورد، زیرا آن را به عنوان یک نسخه کوچک از بازی در فضای باز در داخل خانه شناخته شده بود. این یک بازی 5 نفره 5 و نیمه ای است که در یک بازی به اندازه کافی بزرگ و بسکتبال با توپ گزاف گویی کوچکتر و سنگین تر بازی می کند. فوتسال با مرزهای لمسی و بدون دیوارها بازی می کند.

این بازی است که بازیکنان فوتبال در فضای باز در سراسر جهان برای بهبود و نگهداری مهارت های کنترل و لمس خود بازی می کنند. از لحاظ توسعه مهارت ها و تکنیک ها بهتر از فوتبال دیوار است. در فوتبال سنتی آمریکایی، بازیکنان به طور منظم توپ (و گاهی اوقات بدن) خود را در برابر تخته هایی که تکنیک نامناسب را ترویج می کنند بیرون می کشند و غالبا اغلب بازی را تحسین می کنند. در فوتسال، بازیکنان به طور مداوم یادآوری می شوند که بازی کنترل کیفیت مشابه را برای موفقیت در بازی در فضای باز مورد نیاز است.

راهنمای UEFA به فوتسال

فوتسال تنها "فرم رسمی فوتبال داخلی" است که توسط فدراسیون بین المللی فوتبال FIFA تایید شده است. بیش از 100 کشور با 12 میلیون بازیکن در تمامی قاره های جهان بازی می کنند. فوتسال در یک طبقه سخت افزاری دبیرستان یا کف ورزشی همه منظوره بازی می شود. این بازی با استفاده از تابلوهای گران قیمت، مانند سایر نسخه های فوتبال داخلی، نیازی به استفاده از آن ندارد و بنابراین یک ورزش بسیار مقرون به صرفه و امن است.

این ورزش یک توسعه دهنده مهارت های عالی است، زیرا به آن نیاز دارد که رفلکس های سریع، تفکر سریع، گذراندن نقطه نقطه ای را فراهم کند. توپ کوچک و سنگین فوتسال به بازیکنان نیاز دارد تا توپ را به خوبی و توپ به دست بیاورد. ستاره های بزرگ فوتبال مانند Pele، Zico، Ronaldo، Messi، Kaka و Katia رشد بازی و اعتبار فوتسال را با توسعه مهارت های خود رشد دادند.

فوتسال چیست؟
فاکس در واقع فوتبال با پیچ و تاب است (و تعداد کمتر از قوانین)، این پنج بازی جانبی است که شامل یک دروازه بان برای هر طرف، با زمین بسیار کوچکتر، بیشتر ورزشگاه های داخلی و (کمی) توپ های مختلف است. با توجه به ماهیت کوچکی از زمین، بازیکنان بازی در لیگ نیاز به کنترل دقیق تر و روش بهتر بر روی توپ دارند.

بازی های فوتسال اغلب با مهارت های فوق العاده و مواردی از نمایش پویا و اغلب سرگرم کننده تر از فوتبال سنتی هستند، زیرا مهارت فردی صندلی جلو را بر روی تاکتیک ها و تشکیلات می گیرد.

قوانین فوتسال
USP از این بازی این است که قوانین زیادی ندارد، به جز پنج بازیکن در هر تیم وجود دارد. همانطور که در یک فوتبال وجود دارد، خطوط زیادی وجود ندارد اما تغییرات ظریف از فوتبال سنتی وجود دارد.

جای خالی فوتسال: تصور اشتباه در حال انجام است که یک میدان فوتسال همانند یک زمین بسکتبال است؛ زمین بازی بسکتبال 420 متر مربع است (28 متر طول و 15 متر)، در حالی که میدان میدان فوتسال بسیار بزرگتر از 800 متر مربع است (40 متر x 20 متر) تقریبا دو برابر اندازه است.

توپ فوتسال: توپ فوتسال به طور معمول از دور 62 تا 64 سانتی متر است، اما مثانه توپ با فوم پر شده است، در حالی که در یک فوتبال سنتی نسبت به هوا پر است. منطق پشت این به خاطر سطح سختی است که یک فوتبال معمولی بر روی یک زمین سخت گزاف گویی می کند، اما اگر یک توپ فوتسال کمی سنگین تر از حداکثر 65 سانتیمتر از ارتفاع 2 متر کاهش یابد، حداکثر 65 سانتیمتر باز می شود.

زمان بازی: بازی در هر دو نیمه بیست دقیقه هر بازی، هر گل مرده مانند در بازی هاکی (برای از بین بردن مفهوم زمان آسیب) متوقف می شود. پانزده دقیقه بین هر نیمه وجود دارد.

داوران: برای هر بازی، سه داور وجود دارد که دو نفر از بازی ها از خط لمسی اداره می شوند، یکی از هر طرف، یکی (که در کنار زمان نگهدارنده است) هر زمان که لازم است با زمان نگهدارنده ارتباط برقرار می کند. مقام سوم در جدول زمانبندی شده است که پیگیری هر دو نیمکت تیم را دنبال می کند.

جایگزین ها: جایگزینی رولینگ در طول بازی مجاز است، با 12 بازیکن حداکثر از هر طرف مجاز به بازی برای یک بازی مجاز است.

ضربه پنالتی: هیچ بازی ای که در یک بازی فوتبال دیده می شود وجود ندارد، در عوض بازیکنان به توپ از خط دروازه برخورد می کنند. محل ضربه زدن باید در نزدیکی محل جایی که توپ از آن خارج می شود و ضربه زدن باید زیر چهار ثانیه از توپ خارج شود یا یک freekick غیر مستقیم به تیم دیگر داده می شود.

Freekicks and Penalties: یک ضربه آزاد باید از ناحیه ضعیف گرفته شود، معمولا یک ضربه آزاد غیرمستقیم به دست می آید و باید به مدت چهار ثانیه یا یک فرد غیرمستقیم به تیم دیگر داده شود.

دروازه بان دروازه بان دروازه بان محدودیت / ضربه هدف: زمانی که در اختیار توپ قرار گرفته، دروازه بان باید آن را در عرض چند ثانیه خلاص کند. جالب توجه است که یک دروازه بان دروازه بان توپ را به بیرون پرت می کند، در مقابل ضربه زدن به آن. هنگامی که دروازه بان توپ را آزاد کرد، می تواند توپ را لمس نکند مگر آنکه قبلا از آن رد شود یا مخالف آن را لمس کرده است.

کفش های فوتسال: ستدس ها به طور معمول از کف های لاستیکی ساخته شده اند تا بازیکنان بتوانند به راحتی بر روی سطح بازی بازی کنند.

Offside Rule: هیچ قانون غیر قانونی وجود ندارد خدا را شکر برای آن.

خیلی هیجان زده؟ با فدرال هند برتر در اطراف گوشه، هر کس باید باشد. اجازه دهید بازی شروع.