قوانین فوتسال | قانون های فوتسال | قوانین جدید فوتسال

  • نویسنده : ادمین بخش فوتسال
  • دو شنبه 7 آبان 1397
  • 0 کامنت

قوانین فوتسال | قانون های فوتسال

قوانین فوتسال

قوانین اصلی فوتسال
فوتسال یک بازی پنج نفره است که به طور معمول بر روی یک تختخواب داخلی صاف با اهداف اندازه هاکی و چهار توپ با کاهش گزاف گویی بازی می کند. این بازی به خطوط لمسی ایفا می شود و تمام بازیکنان آزاد هستند تا وارد محوطه جریمه شوند و توپ را در ارتفاع بالا بازی کنند. بازی ها 20 دقیقه در هر ثانیه، به ساعت توقف (مانند بسکتبال) با زمان وقفه مجاز می باشد.

تعدادی از تفاوت ها در نسخه سنتی فوتبال کوچک ما وجود دارد، اما عناصر غالب آن عبارتند از عدم وجود هیئت تکیه گاه و اصلاحات در قوانینی که باعث تشویق و ترفیع مهارت مهارت و خلاقانه در مقابل مخاطب فیزیکی می شود که تمایل به داشتن ویژگی انگلیسی است پنج طرفه

قوانین فوتسال
قوانین عمومی
تیم ها ممکن است در یک نیمه زمان یک لحظه را (زمانیکه در توپ، توپ از بازی بازی می کنند) متمرکز کنند.
هیچگونه اضافه کاری، زمان آسیب یا زمان توقف وجود ندارد.
تیم ها از چهار بازیکن خارج و یک دروازه بان تشکیل شده اند.
دروازه بان باید یک پیراهن رنگی متفاوت از بازیکنان خارج از منزل داشته باشد.
هیچ فصلی در فوتسال وجود ندارد.
 
جایگزینی
همه جایگزین ها در حال پرواز هستند، این شامل جایگزینی دروازه ای می شود. داوران برای بازیابی دروازه بان ها بازی نخواهند کرد.
جایگزین ممکن است بازی را وارد نکنید تا بازیکنانی که بازی را ترک کنند، در خطوط جانبی در جای جایگزینی قرار دارند.
هر جایگزینی که وارد حوزه بازی می شود قبل از اینکه بازیکن جایگزین شود، زمینه بازی را به طور کامل ترک کرد ممکن است یک کارت زرد نشان داده شود.
همه جایگزینی ها باید در منطقه فنی (در جلوی نیمکت تیم) انجام شود - نه در خط نیمی از راه.
تمام تیم ها در ابتدای نیمه دوم، نیمکت ها (و پایان می دهند) را تغییر می دهند و اطمینان حاصل می کنند که تمام جایگزینی ها در نیمه دفاع وجود دارد.
 
راه اندازی مجدد
Kickoffs: غیر مستقیم هستند. توپ باید برای اولین بار بازی شود. توپ های ضربه زده شده در بازی نیست - توپ باید به جلو حرکت کند.

Kickins: غیر مستقیم هستند. توپ باید در پشت یا بدون بیش از 10 اینچ در پشت خط قرار گیرد و ضربه باید در عرض 4 ثانیه گرفته شود. پای پا غیر قابل لگد زدن باید خارج از محدوده یا بر روی خط باشد. (یک ضربه کرنر که به طور مستقیم در دروازۀ دروازه قرار می گیرد، یک دروازه بان برای تیم مقابل است. ضربه کرنیکی که به طور مستقیم در هدف دفاع مستقیم قرار دارد، ضربه کرنتی تیم مخالف است.)

دروازه های هدف: زمانی که توپ به طور کامل از خط دروازه عبور می کند پس از دست زدن به تیم حمله می شود. دروازه بان باید از دست های خود برای رول، گزاف گویی یا پرتاب توپ از هر نقطه در منطقه مجازات به خارج از منطقه مجاز استفاده کند.

اعصاب گوشه: مستقیم هستند توپ باید به طور مستقیم در نقطه گوشه قرار گیرد و ضربه باید در عرض 4 ثانیه گرفته شود.

ضربات آزاد: ممکن است غیر مستقیم یا مستقیم باشد. توپ باید به طور کامل متوقف شود قبل از ضربه زدن ممکن است گرفته شود.

ضربات پنالتی: از نقطه پنالتی گرفته می شود و باید توسط یک کیکر مشخص شده مشخص شود. مدافعان ممکن است به توپ از 16 فوت نزدیکتر نباشند و باید پشت خط خیالی که از خط لامپی تا خط لنگر انداخته می شود حتی با نقطه پنالتی باشد.

فاصله: برای تمام موارد فوق، به جز گلهای دروازه، ممکن است مخالفان به توپ نزدیک به 16 فوت نرسند.

سقف: اگر توپ به سقف یا سایتی دیگر برسد، تیمی که توپ را از دست ندهد، دوباره بازی می کند، از نزدیکترین نقطه خط لنز، ضربه می زند.

 
فوکس و سوء رفتار
قهرمانان غیر مستقیم: هنگامی که یک بازیکن به نحوی خطرناک بازی می کند، مانع از حریف (بدون بازی توپ)، اسلایدها، مانع دروازه بان شدن توپ را با دستان خود و یا جرمی که برای بازی کردن متوقف شده است برای جلوگیری یا جلوگیری از پخش شدن بازیکن .

بازی های مستقیم مستقیم: زمانی که یک بازیکن ضربات یا تلاش برای ضربه زدن به یک حریف، حریف را با یک حریف نزدیک (خودکار کارت زرد / احتیاط) اسلاید کند، حریف را پر می کند، یک حریف را می گیرد، اعتصاب می کند یا تلاش می کند تا حریف را بگیرد، یک حریف را هل می دهد، یک حریف را نگه می دارد، یک حریف را می کشد یا عمدا توپ را می گیرد.

کارت زرد / احتیاط: بازیکن مجرم کارت زرد نشان داده شده است. اگر یک بازیکن یک کارت زرد در یک مسابقه بدست آورد، او یک کارت قرمز نشان داده می شود.

قرمز کارت / اخراج: تیم متخلف برای دو دقیقه بازی می کند، مگر اینکه گل اول قبل از پایان دادن به یک مهلت دو دقیقه ای به پایان برسد. بازیکن مجرم در حالت تعلیق حداقل یک بازی قرار می گیرد.

فوكی های جمع شده / AFPK: همه ی نقص های كمی در ركورد و رتبه بندی ثبت می شوند. اگر قرعه کشی قرمز رنگ یک بار شش بار در یک نیمه باشد، برای اینکه ششمین فینفل مرجع و تمامی نقاط ضعف پس از آن در این نیمه، آبی یک ضربه پنالتی ضرب شده است. اگر فلاکت دورتر از هدف حمله از نقطه پنالتی دوم باشد، AFPK از نقطه پنالتی دوم بدست می آید. اگر فساد نزدیک به هدف حمله از نقطه پنالتی دوم باشد (البته در خارج از محوطه جریمه)، تیم حمله می تواند انتخاب کند که آیا AFPK را از نقطه پنالتی دوم یا از نقطه ضعف بگیرد. تمام AFPK ها باید توسط یک کیکر به وضوح مشخص شده توسط گلوله هدف قرار داده شود. تیم دفاع ممکن است یک دیوار را ایجاد نکند و ممکن است به توپ نزدیک به 16 فوت نرسد و باید پشت خط خطی که از خط لامپی تا خط لنگر استفاده می شود حتی با نقطه ضربه نیز باشد. دروازه بان ممکن است از خط او خارج شود اما ممکن است نزدیک به 16 فوت از توپ باشد. در ابتدای نیمه دوم، انحرافات جمع شده به صفر باز میگردند.

نقطه پنالتی دوم: 30 فوت از مرکز هدف

نقطه ضربه: 20 فوت از مرکز هدف

مزیت: مزیت در فازال اعمال خواهد شد، با نقض کیفری هنوز شمارش می شود. اگر داور فریاد می زند، "بازی کردن" و حرکات با هر دو دست، فاسد فاقد معافیت است و بر این اساس شمارش می شود. اگر ژست با یک دست باشد، ضربه آزاد به طور غیرمستقیم بوده و بنابراین به کل نمیرسد.

دروازه بان
باید پیراهن رنگ های مختلف را پوشانده باشد. او می تواند شلوار های طولانی و / یا دیگر padding به عنوان محکوم شده توسط داور بازی پوشیدن.
ممکن است مستقیما لگن دریافت کنید
می تواند توپ را به طور مستقیم در خط نیمی از توپ بکشد.
می تواند به طور مستقیم با پای خود را در طول اجرای بازی می کند.
ممکن است توپ را نکشید یا رها کنید (توپ باید به زمین حل و فصل شود و یا ابتدا لمس شود، بدون "هوا" در زیر توپ زمانی که لگد می شود.)
ممکن است توپ بیش از چهار ثانیه در نیمه خود داشته باشد.
می توانید توپ را به طور مستقیم در خط نیمه پرتاب کنید. توپ به طور مستقیم به هدف متضاد منتقل می شود و در نتیجه یک دروازهبان دروازه برای تیم مقابل است.
فقط می تواند یک توپ را در هر تیمی لمس / دریافت کند.

قوانین جدید فوتسال

با گذشت چند روز تا زمانی که جام جهانی فوتسال 2016 در کلمبیا آغاز می شود، آمادگی نهایی در کشور میزبان در حال انجام است. در کنار تیم، طرفداران در سراسر جهان نیز برای مرحله نهایی مسابقات آماده می شوند. و اگرچه فوتسال در قلب فوتبال است، یک یا دو تن از قوانین بازی داخلی وجود دارد. برای کمک به سرعت و پیوستن به مکالمه، مهمترین قوانین فوتسال را خلاصه کرده است.

مسابقات 40 دقیقه ای
یک بازی فوتسال در دو نیمه 20 دقیقه ای انجام می شود و نیمه وقت 15 دقیقه ای است. 20 دقیقه زمان واقعی بازی را نشان می دهد، به عنوان ساعت متوقف می شود هر زمانی که توپ در بازی نیست و یا اگر مسابقه قطع شود. ساعت شروع مجدد بازی فقط یکبار شروع می شود.

زمان وقوع
هر تیم می تواند از یک دقیقه برای هر نیمه درخواست کند. این تنها زمانی می تواند انجام شود که طرف درخواست بازشدن توپ را داشته باشد و زمان نگهدارنده مطلع شده است. اگر یک مربی تصمیم بگیرد که از نیمه اول استفاده نکنید، نمی توان آن را به دوره دوم منتقل کرد: او تنها مقررات خود را یک بار از سمت چپ خارج می کند. در صورتی که مسابقه به زمان اضافی برسد، هیچ وقت زمان نمی برد.

جایگزینی رولینگ
هر تیم با یک دروازبان و چهار بازیکن خارج از زمین در زمین شروع می شود. در طول 40 دقیقه، می توان از 9 بازیکن اضافی استفاده کرد و می توان آنها را در زمان و مکان نامحدود جایگزین کرد. یکی دیگر از ویژگی های فوتسال این است که تغییرات را می توان بدون توقف بازی انجام داد. جایگزینی باید در ناحیه تعویض به وضوح مشخص شده باشد.

تحریم ها
اگر یک بازیکن یک دروغ را مرتکب شود، داور می تواند تصمیم بگیرد که یا یک ضربه آزاد مستقیم یا غیرمستقیم، یا یک مجازات، در صورتی که فاج در داخل محوطه جریمه انجام شود. درست مانند فوتبال در زمین بازی، کارت های زرد و قرمز را می توان در فوتسال صادر کرد. اگر بازیکن یک کارت قرمز نشان داده شود، او می تواند پس از یک مهلت قانونی دو دقیقه ای که همیشه از کارت قرمز پیروی می کند، جایگزین آن در زمین باشد. اگر تیم در این زمان یک گل دریافت کند، یک جایگزین ممکن است قبل از اینکه مجازات دو دقیقه ای تکمیل شود، وارد زمین شود.

دروازه بانان
دروازه بان ها ممکن است توپ را با دستان خود در داخل محوطه جریمه، نیم دایره با شعاع شش متر، لمس کنند. آنها می توانند در هر کجای زمین حرکت کنند و اجازه می دهند توپ را به نیمه مخالف پرتاب کنند. اگر دروازه بان توپ داشته باشد، باید در عرض چهار ثانیه بدون در نظر گرفتن اینکه توپ در دست یا پایش است، باید آن را به یک مامور تیم بسپارد. دروازه بان ممکن است در پی حمله بعدی تیمش دخالت نکند، مگر اینکه طرف دیگر توپ را اول وارد کند یا دروازه بان در نیمه مخالف باشد.

تیم دروغین
همه گلهای تیمی که به یک ضربه آزاد مستقیم یا مجازات در یک نیمی از بازی منجر می شوند، با هم محاسبه می شوند. این ها به اصطلاح انباشته شده دروغ هستند. هنگامی که یک فاجعه انباشته شده شانزده متعهد شد، تیم ها یک ضربه آزاد بدون یک دیوار در مجازات دوم مجاز، که ده متر از دروازه و چهار متر در پشت نقطه پنالتی اول است، اعطا می شود. اگر فساد بین خطوط اصلی و علامت مجازات دوم ساخته شود، ضربه آزاد ممکن است به هدف نزدیک شود. اگر یک مسابقه به زمان اضافی برسد، انفجار انبوهی از نیمه دوم باقی می ماند و هر گونه ضرب و شتم بیشتر به ضربات اضافه می شود.

عمومی
فوتسال با توپ بهینه سازی شده ای است که به اندازه یک فوتبال سنتی گزاف نیست. هدف این است که در هدف مخالفان، که سه متر در ارتفاع و دو متر بالا است، گلزنی کنید. دو داور بازی را اداره می کنند و در هر لمسی قرار دارند. از آنجا که هیچ تخته جانبی وجود ندارد، توپ می تواند از بازی خارج شود. اگر این اتفاق می افتد، بازی را از طریق ضربه زدن، به جای پرتاب کردن یا نورد کردن توپ، بازی می کند. در فوتسال هیچ جای خالی وجود ندارد

قانون فوتسال

توضیحات فوتسال


1. فوتسال یک بازی فوتبال داخلی 5 نفره است که در سطح باشگاه در یک دادگاه به اندازه بسکتبال بازی می کند. با وجود اینکه ممکن است به نظر برسد فوتبال (فوتبال) متفاوت است. بازیکنان باید کفش های ضد گلوله ای غیرقابل تحمل داشته باشند، پد های شین پوشیده شده با جوراب های بلند و پیراهن ورزشی و شورت ها (داورها می توانند از ورود بازیکنان به دادگاه جلوگیری کنند اگر لباس درست نکنند)
2. هر تیم دارای 5 بازیکن در دادگاه است - یکی از آنها باید دروازه بان باشد
3. تیم می تواند حداکثر 12 بازیکن باشد (معمولا 6 تا 8 کافی است
4. جایگزینی پرواز در طول بازی مجاز است بدون اعلام داور. (G / K باید فقط در یک توقف در بازی جایگزین شود).
5. هدف نمی تواند به طور مستقیم از یک ضربه خطوط جانبی، یک ضربه آزاد غیر مستقیم یا ضربه زدن (شروع یا راه اندازی مجدد یک بازی)
6. به غیر از # 5 بالا، یک هدف ممکن است از هر نقطه در دادگاه (در قوانین لازم بازی) به ثمر رساند.
7. کل توپ باید تمام خط خط داور را به جای یک گوشه، هدف، ترخیص دروازه و غیره
8. NO خارج از محل وجود دارد!
9. اسلایدها در بازی های فوتسال توسط بازیکنان به غیر از دروازه بان ها مجاز نیست (نگاه کنید به # 18)
10. شارژ شانه مجاز نیست
11. بازی تهاجمی / خطرناک مجاز نیست
12. محدودیت زمانی 4 ثانیه در تمام نمایشنامه های مجموعه (گوشه ها، ضربه آزاد، و غیره) وجود دارد.
13. 5 تیمی که تجمع داده شده است، هر نیمه (به ازای هر تیم) مجاز است. هر ضربه بعدی به ترتیب 10 متر ضربات پنالتی به تیم مخالف اعطا می شود.
14. برای باز کردن مجدد بازی از طرف مقابل KICK IN جایگزین پرتاب در. توپ قرار داده شده در سمت چپ، بازیکن باید هر دو پا در داخل و یا خارج از حاشیه.
15. برای باز کردن بازی با GOAL (kick) CLEARANCE، g / k باید توپ را به بازی بکشاند.
16. دروازه بان نمی تواند پرتاب یا dropkick / توپ توپ را بیش از خط 2/3 در 'کامل'.
17. هنگامی که توسط g / k (در نیمه خود) توزیع شود، توپ ممکن است دوباره توسط او وارد نشود، تا زمانی که توپ حریف را لمس نکند یا از خط نیمه عبور کند. (2 لمس)
18. G / K ممکن است توپ را از پشت عبور ندهد یا ضربه بزند و در نیمه نهایی خود در میدان بازی به 4 ثانیه در توپ محدود می شود.
19. دروازه بان ها تنها می توانند در قسمت محدوده مجازات خود (طرف مقابل) اسلاید کنند. اولین قدم به عقب به سمت یک حریف غیرقانونی است (بازی خطرناک).
20. دروازه بان ها ممکن است توپ را تنها در محدوده مجازات خود ("D") بازی کنند
21. بازیکنان باید 5 متر از توپ را در تمام بازی های "مجموعه" کنار بگذارند.
22. بازیکنان نمی توانند توپ را در حالی که (دروغ گفتن) بر روی زمین بازی می کنند، اگر یک حریف در حال بازی کردن توپ از توپ باشد.
23. داوران همیشه قاضی نهایی در تصمیمات مسابقه ALL هستند، لطفا تصمیمات خود را بپذیرید و به مقامات ما و کار گاهی اوقات دشوار عمل کنید! (بدون refs، بدون بازی؟)
24. داوران بازی های کنترل (در صورت لزوم) با کارت های YELLOW (احتیاط) و RED (اخراج).
25. وایکینگ ها پانل قضایی فوتسال مسئول تصمیم گیری مجازات (تعلیق مسابقه) برای آن دسته از بازیکنان است که گناه مرتکبان حبس، بازی فاسد، مخالفت و غیره هستند.


جهت اطلاع از تاریخچه فوتسال در این لینک کلیک کنید